מה ההבדל בין טבעת אירוסין לטבעת נישואין

ההחלטה להינשא ולהקים בית משותף בישראל היא החלטה שמלווה בטקסים ובמסורות מרגשות. הדרך אל החופה רצופה במסורות, בחלקן דתיות ובחלקן חברתיות, כאשר תכשיטים מהווים כעזרים סימבוליים חשובים בטקסים הללו.

מרבית הנשים הנשואות יענדו שתי טבעות: טבעת אירוסין וטבעת נישואין. בעוד שטבעת הנישואין נדרשת על פי כללי הטקס היהודי כחלק ממעמד החופה והקידושין, טבעת האירוסין היא הטבעת הראשונה, אשר מהווה סמן חברתי ואמירה, באמצעותה הזוג מכריז על החלטתו להינשא, וכן על המעמד שלהם כזוג בין שלב ההצעה וההחלטה, ובין מועד החופה והקידושין.

 

טבעת אירוסין

את טבעת האירוסין לרוב ירכוש הגבר לבדו (או בעזרת חברים ובני משפחה), במטרה להפתיע את בת זוגו בהצעת הנישואין. טבעות אירוסין מאפשרות יתר גמישות ביחס לטבעות הנישואין, יכולות להגיע ממתכות שונות, בשילוב זהב לבן וזהב צהוב, כאשר הקו המנחה הוא שיבוץ של יהלום אחד או יותר בטבעת. היהלום בא לסמל את החשיבות והיוקרה של האישה עבור הגבר- במעמד הבקשה לבלות אתו את חייה. ניתן לבחור טבעות אירוסין בשיבוץ יהלום אחד או יותר, בחיתוך עגול או מרובע,  או ביצירת צורה בשיבוץ של מספר אבנים.

על פי הנוהג האישה לבדה תענוד טבעת אירוסין, וטבעת זו תוסיף ללוות אותה גם לאחר הנישואין, לצד טבעת הנישואין.

ניתן למצוא מגוון סוגי טבעות אירוסין מאור תכשיטים– חנות תכשיטים מלהיבה ועשירה בעיצובים, לרבות אפשרות להזמנה אישית ולעיצובים מקוריים וייחודיים.

 

טבעות נישואין

טבעת הנישואין היא חלק בלתי נפרד מן הטקס הדתי, חייבת להירכש על ידי הגבר ובכספו, להיות עשויה ממתכת אחידה אחת, שווה פרוטה וחלקה מאבנים או שיבוצים של כל חומר אחר.

טבעות נישואין נהוג לרכוש מזהב צהוב, אולם ניתן גם למצוא טבעות נישואין מזהב לבן ואף מכסף טהור. מאחר ומדובר בטבעת שנרכשת באופן מתוכנן, לאחר הצעת הנישואין, מרבית הזוגות יבחרו יחד את הטבעת שכן אין צורך באלמנט ההפתעה, ומדובר בתכשיט אשר צפוי ללוות את האישה לשארית חייה, ורצוי שייבחר על פי טעמה ורצונה. כיום זוגות רבים בוחרים בסט טבעות נישואין זוגי ותואם, לגבר ולאישה, וזאת כנוהג ולמרות שאין חובה דתית לגבר להתקדש בטבעת בטקס הנישואין. למרות הצורך בטבעת חלקה, גם בעולם טבעות הנישואין ניתן למצוא מגוון עיצובים, אלגנטיים ונקיים, בהתאמה למגוון סגנונות והעדפות אישיות.

 

תוכן עניינים

התקשרו עכשיו